تبلیغات
سرزمین آفتاب - میخائیل کلاشنیکف در 90 سالگی
سرزمین آفتاب

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

میخائیل کلاشنیکف در 90 سالگی


با گذشت 60 سال از ساخت اسلحه کلاشنیکف -هنوز هم یکی از مشهورترین وفراوانترین اسلحه در سطح جهان است که توسط بسیاری از ارتشهای دنیا استفاده می شود.
سازنده این اسلحه کسی جز میخائیل کلاشنیکف روسی نبود که همکنون 90سال عمر دارد ودر اطراف شهر اجیفسک روسیه زندگی می کند.هر چند چندین اسحله دیگر توسط این شخص ساحته شده است ولی به قول خود وی مشهورترین ومهمترین کار وی ساخت همین اسلحه بوده است.

ژنرال میخائیل کلاشنیکف دارای مدرک دکترای در دانش هنر می باشد وی در سال 1919 در منطقه ئیتا در شوروی (قدیم-روسیه فعلی ) در یک خانواده با جمعیت زیاد بدنیا آمد .پدر وی کشاورز ی ضعیف بود وهمین باعث شد که این خانواده به منطقه سیبری نقل مکان کنند. میخائیل  در سال 1936  وارد ارتش سرخ  شد .وی  تانک می راند که رسته وی مریوط بود به ارتش اوکراین غربی.
وی در این مدت هنرهای نهفته خودش رو به معرض نمایش گذاشت کار خود را با طراحی چگونگی پرتاب توپ تانک ومصرف سوخت آن آغاز کرد وبه توسعه طرح های لوله  پرتاپ توپ تانک پرداخت و چیزی به نام (تی تی ) ساخت که به سریعتر پرتاب شدن توپ از داخل لوله تانک کمک می کرد .
در سال 1941 جنگ بین اتحادجماهیر شوروی وآلمان نازی شروع شد-وی فرمانده تانک های شوروی در نزدیکی شهر (بریانسک)  بود که در جریان این جنگ زخمی شد وبرای مداوا وی را به بیمارستان بردند که در طی مدت معالجه به بررسی وطراحی اسلحه های سبک مشغول شدودر واقع  تلاشهای وی منجر به فکر ساخت اسلحه ای جدید بر همان شیوه اسلحه ای که آلمانها  در جنگ بکار می بردند شد. و برای ساخت -طرح خود را تقدیم  به (بلانگونرانف) کارسناس برجسته سلاحهای نظامی سبک روسیه کرد ولی این پروفسور طرح وی را قبول نکرد وبه میخائیل پیشنهاد کرد تا مدت بیشتری از دوره های تکنیکی را برای ساخت تجهیزات نظامی بگذراند.

در سال 1942 میخائیل در قسمت مرکزی ساخت تجهیزات سبک  به کار مشغول شد  و بشتر تلاش خود را برای ساخت سلاحهای با کالیبر 7/61 میلی متری صرف کرد
تا اینکه وی در سال 1947 به هدف اصلی خود برای ساخت اسلحه مورد نظرش نائل می شود  وآن همان اسلحه امروزی کلاشنیکف است که نام علمی آن AK-47می باشد.


درباره وبلاگ

در وبلاگ سرزمین آفتاب دنیایی متفاوت از اطلاعات -گزارشات وخبرها را مشاهده فرمایید
(کمال احمدی ساکن شهر بوکان در جنوب آذربایجان غربی -دانش آموخته رشته های حسابداری و زبان فرانسه می باشم)
مدیر وبلاگ : کمال احمدی

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان